Dziś trzecia część serii postów na temat rzęs i wszystkiego co dotyczy ich pielęgnacji. Tym razem przejrzymy naturalne i łatwo dostępne produkty do stosowania w domu, które pomogą nam doprowadzić rzęsy do porządku i upiększyć je jeszcze bardziej.
Jak mieć ładne rzęsy nie wydając dużo pieniędzy? Jak sprawić, żeby rzęsy nie wypadały, były mocniejsze i sprawiały wrażenie gęstszych? Okazuje się, że wcale nie trzeba skomplikowanych przepisów. Bardziej liczy się tu regularność stosowania tych najprostszych metod. Warto wyrobić sobie nawyk codziennego posmarowania czymś rzęs przed snem, a wkrótce może okazać się, że odwdzięczą się nam pięknym wyglądem.
1# Wazelina
Jednym ze sposobów na piękne rzęsy stosowanym od lat przez nasze mamy i babcie jest wazelina. Niektórzy z powodzeniem stosują ją do dziś, odrzucając drogeryjne (i drogie) odżywki. Wazelinę nakładamy na rzęsy za pomocą grzebyka do rzęs lub czystej spiralki od tuszu, najlepiej na noc, zmywając ją z rzęs rano. Przy regularnym stosowaniu wiele osób zauważa, że ich rzęsy są mocniejsze, nawilżone, grubsze, czasami odrastają dłuższe i ciemniejsze. U niektórych efekt jest mniej, u innych bardziej wyraźny, jedno jest pewne - wazelina na pewno nie zaszkodzi rzęsom, a może im pomóc. Poza tym jest to bardzo tani sposób a dodatkowo można wykorzystać go również do pielęgnacji ust. Ja stosuję od dawna wazelinę Ziaja, koszt 2-3 zł.
Olejek rycynowy (Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi) to jeden z najgęstszych olei, o niezbyt przyjemnym zapachu. Znany jest z bardzo wielu zastosowań - wewnętrznie stosowany jest jako środek przeczyszczający, zewnętrznie na włosy, paznokcie i rzęsy. Możemy wcierać go w rzęsy na noc za pomocą szczoteczki lub patyczka kosmetycznego (to pierwsze rozwiązanie jest wygodniejsze). Po jakimś czasie regularnego stosowania zauważymy, że rzęsy staną się mocniejsze, bardziej błyszczące, niektórzy zauważyli także lekkie wydłużenie lub pogrubienie. Poza rzęsami można nakładać go także na brwi, np. przerzedzone nadmierną depilacją. Olejek zmywamy po przebudzeniu za pomocą ciepłej wody. Uważajmy, by nie dostał się do oczu, co może wywołać podrażnienia. Starajmy się też nie przesadzać z jego ilością, bo rano skończymy z opuchniętymi powiekami. Olejek ten można dostać w każdej aptece, za parę złotych.
3# Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek jest tak samo łatwo dostępna jak poprzednie produkty. W dodatku w razie niepowodzenia kosmetycznego można ją wykorzystać w kuchni - wtedy rzęsy będzie odżywiać od środka. Nakłada się ją dokładnie tak samo jak rycynę czy wazelinę, jednak trzeba uważać by nie kapała, ponieważ jej konsystencja jest rzadsza niż wcześniej wymienionych. Prostszy sposób - namaczamy w oliwie wacik i kładziemy go na rzęsy na kilka minut, a resztki po pewnym czasie zmywamy. Oliwa zawiera sporą porcję witamin, minerałów i substancji, które odżywią, wzmocnią i uodpornią rzęsy przy regularnym stosowaniu. Kupimy ją już za kilkanaście złotych, również w dyskontach, ja kupuję tą z Biedronki lub Lidla.
Jeśli kupujesz olejki do włosów lub pielęgnacji ciała, możesz wypróbować ich działanie także na rzęsy. Jeśli coś działa korzystnie na włosy, powinno również pomóc naszym rzęsom. W sieci polecane są mieszanki olejków zawierające witaminę E, a także olej jojoba, czy ze słodkich migdałów. Nawilżają, odżywiają i regenerują one rzęsy. Warto poeksperymentować szukając najlepszego dla naszych rzęs olejku. Ja czasem stosowałam migdałowy, który jest bardzo wszechstronny.
5# Kapsułki z keratyną
Do odżywiania rzęs warto stosować także kosmetyki w kapsułkach. Szczególnie polecana jest keratyna, najłatwiej dostać ją jako Odżywkę Keratynową Gal, do kupienia przede wszystkim w aptekach w cenie kilkunastu złotych. Oprócz keratyny zawiera ona witaminę A i E, olej z wiesiołka, rycynowy i z ogórecznika. Wzmocni on i zagęści rzęsy po pewnym czasie regularnego stosowania.
6# Kombinacja wszystkich metod
Możemy również same przygotować wzbogaconą odżywkę do rzęs. Najlepiej w tym celu przygotować mały pojemniczek, w którym wymieszamy np. wazelinę, odrobinę rycyny lub innego olejku, zawartość 'rybek' keratynowych lub z witaminą A i E. Do nakładania warto używać urządzenia jak na obrazku powyżej - szczoteczka do rozczesywania i czysta spiralka, czasami są dostępne właśnie jako takie 2 w 1.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz